Meskenler İçin  Güneş Enerjisi 

Meskenler için elektrik tüketimlerinde, aylık tüketimin 1000 kWh değerlerini aştığı durumlarda, kurulacak olan 10 kW kapasiteli tesis, yatırım maliyetini, 4-5 yıl gibi bir sürede amorti etmektedir. Bunun yanı sıra, çiftlik evi, sulama tesisi gibi şebekeden uzak yerleşim yerlerinde ise, kurulacak olan off-grid (şebekeden bağımsız) sistemler ile, çatılardan elektrik üretilmekte ve fazlası bataryada depolanmaktadır.

İşletmeler Için Güneş Enerjisi

Otel, hastane, spor salonları, benzin istasyonları gibi elektrik tüketimleri yüksek işletmeler için elektrik giderleri finansal açıdan hayati önem taşımaktadır. Bu gibi işletmelerde, çatı alanının geniş olması ve sözleşme kurulu güçlerinin fazla olması sebebiyle, yüksek kapasiteli kurulum yapılabilmektedir. Bu formülle, artan elektriğin şebekeye satılabilmesi ile öz tüketimden tasarruf etmenin yanı sıra, işletme için ek gelir olanağı sağlanmaktadır.

Endüstriyel Tesisler Için

Güneş Enerjisi

Enerji tüketimleri, diğer kullanıcı tiplerine göre yüksek olan endüstriyel tesislerin, piyasa şartlarında rekabet etmeleri açısından, üretim maliyetlerindeki enerji giderleri en önemli etkenlerdendir. 12 Mayıs 2019 yılında çıkan yönetmelik ile, endüstriyel tesisler 5 MW’a kendi elektriğini üretebilmekte ve fazlasını şebekeye satabilmektedir. Bunun yanı sıra, tüketim değerlerinin 5MW kapasitesini aştığı durumlarda, yönetmeliğin 5/1/ç maddesine göre, endüstriyel tesisler yalnızca kendi tüketimlerini karşılayarak, enerji tasarrufu yapabilmektedir

Çatıya Bağlı Zeminde Güneş Enerjisi

Çatının, güneş enerjisi kurmaya elverişli olmadığı durumlarda, son yönetmelikte belirtildiği üzere tüketim tesisiyle üretim tesisinin aynı elektrik dağıtım bölgesinde olmak koşulu ile zemine güneş enerjisi kurulumu yapılabilmektedir. Bunun sonucunda, tarım arazisi olmayan ve işletme için değerlendirilemeyen alanlara, zemine güneş enerjisi kurulabilmektedir. Aynı zamanda otopark çatıları değerlendirilerek güneş enerji sistemleri kurulabilir

Hibrit Sistemler

Müşterileriniz için faydalı olacak ürün açıklamanızı ekleyin. Ürününüzün, müşterilerin onu satın almak istemesini sağlayacak özel özelliklerini ekleyin. Stil sekmesindeki Mağaza özelliklerinde kendi metninizi yazın ve stilini belirleyin.

Carport

Otopark alanlarının çatıları değerlendirilerek yapılan bu tesislerde özellikle ilerleyen teknoloji ile birlikte Elektrikli otomobillerin şarj istasyonu olarak kullanılmakta gerekse normal işletme çatısı gibi düşünüp fazla üretilen elektrik satılabilmektedir.

Servislerimiz

Şirketimizle ilgili en son bilgiyi burada...

Çeviri servisleri

Yasal tavsiye

İş için çevrimiçi araçlar

7/24 çevrimiçi teknik destek

Hayat sigortası

Çeviri servisleri

%100 para iade garantisi

Çeviri servisleri

Kişisel danışman